O mnie

Jestem uczniem mistrza Zen Seung Sahna Dae  Soen Sa Nima.

Od 1976 roku praktykuję i nauczam Zen oraz studiuję  niekonwencjonalne metody terapii  i relaksu na uczelniach oraz w ośrodkach i klasztorach Zen w USA Korei i w Europie. Od około 30 lat prowadzę indywidualne i grupowe zajęcia z medytacji, relaksu i niekonwencjonalnych terapii w Polsce i poza jej granicami. Ciągle rozwijam swoje umiejętności nauczyciela medytacji i relaksu oraz terapeuty .

Trenowałem koreańskie sztuki walki SHIM GUM DO, pod kierunkiem mistrza sztuk walki Chang Sik Kima.

Piszę wiersze i rozprawy Zen.

Interesuję się najnowszymi kierunkami w psychoterapii.

Opracowałem system tzw. TERAPII  INTUICYJNEJ  (terapeutyczne techniki  przywracania harmonii w naszej psychice, w naszych rodzinach, w grupach ludzkich), który z powodzeniem stosuję w indywidualnych sesjach.

Wykorzystywałem swoje umiejętności ze znakomitymi efektami jako terapeuta m.in. w Szpitalu Psychiatrycznym w Warszawie, w Ośrodku Leczenia Uzależnień oraz w Zakładzie Karnym.

Na podstawie swoich wieloletnich studiów i doświadczeń opracowałem zestaw ćwiczeń relaksacyjno-medytacyjnych, które w połączeniu z innymi metodami terapii zdrowotnej skutecznie oczyszczają i harmonizują energetykę ciała i umysłu, niwelują stres i napięcie. Wzmacniają koncentrację i przytomność umysłu. Poprawiają ogólną kondycję psychofizyczną.

Od prawie 30 lat prowadzę zajęcia, warsztaty i wykłady z medytacji i relaksacji , na różnych jej poziomach. Udzielam praktycznych porad, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów, a także przekazuję konkretne ćwiczenia wspierające rozwój psychiczny i duchowy.